How To Lose a Muffin Top & Belly Fat Fast With This 6 Exercise Workout - HEALTYMON - healty exercise

Sunday, May 5, 2019

How To Lose a Muffin Top & Belly Fat Fast With This 6 Exercise Workout


1. Crunches

Yarım mekik olarak da bilinen crunches hareketinde dizler hafifçe bükülerek sırt üstü uzanılır. Ayak tabanları yere bastırılır. Kollar ya baş arkasına ya da çapraz olacak şekilde göğüs bölgesine konulur. Yatarken nefes alınır, kalkarken ağızdan nefes verilir. Bu harekette karın kaslarına yük bindirilir. Kalkık durumda 3 – 5 saniye beklenir ve tekrardan yatılır.
2. Bisiklet egzersizi
Yere sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirsekler kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir. Sol diz, sağ dirseğe yakınlaştırılır. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçilir ve devamında sağ diz, sol dirseğe yakınlaştırılarak hareket tekrar edilir.

3. Bacak ile çember çizme

Eller vücuda yapışık bir biçimde yere sırt üstü uzanılır. Sağ bacak, mümkün olduğunca bükülmeden, 90 derecelik açıyla havaya kaldırılır. Ayak parmak uçları tavana yakın, gergin bir biçimde tutulur. 10 ile 60 saniye arasında bu hareket yapılır ve diğer ayağa geçilir.

4. Kalça kaldırma hareketi

Avuç ileri yere bakacak şekilde sırt üstü uzanılır. Bacaklar birbirine yapışık şekilde, mümkünse 90 derecelik açıyla, bükmeden havaya kaldırılır. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir, yatırıldığında da nefes alınır. Bu hareketi uygularken baş ve omuzlar sabit kalmalıdır.

5. Plank egzersizi

En zorlayıcı göbek eritme hareketlerinden olan plank için dizler üzerinde dururken bacaklar kıvrık, eller dik bir biçimde yüz üstü yere uzanılır. Ayaklar uzatılarak parmak ucunda durulur. Eller, dirsekler yere gelecek şekilde konumlandırılır. Derin enfes alarak en az 30 saniye boyunca bu pozisyonda beklenir.

6. Mountain climber

Avuç içleri yere değecek bir biçimde, kollarsa dik bir konumda durulur. Hareketi gerçekleştirirken bacakları uzatılır ve ayaklar eğik vaziyette tutulur. Sağ diz yavaşça karın bölgesine çekilerek eski konuma dönülür. Ardından da sol diz için egzersiz uygulanır.

7. Flutter kicks

Yere sırt üstü uzanılır. Eller başın arkasında birleştirilir ve omuzlar hafifçe kalkana dek baş kaldırılır. Aynı anda ayaklar, yerden 15 santim yukarı kaldırılır. Sağ ayak yavaşça biraz daha yukarı kaldırılır ve eski konumuna geri getirilir. Aynı işlem sol ayak için de uygulanır.